[vc_row][vc_column][vc_column_text]UČEŠĆE

(Ograničeno na 100 učesnika fizioterapeuta i masera-terapeuta iz BiH – u internacionalnoj kategoriji učesnici prvenstva se mogu prijaviti iz bilo koje zemlje!)

1. Svaki terapeut za masažu može učestvovati u 1 ili maksimalno 2 kategorije.
  2. Učesnici moraju nositi sportsku obuću, sportske pantalone ili joga hlače, majice itd.
  3. Učesnici trebaju donijeti svoje plahte, ručnike, alate itd.
  4. Primatelj masaže mora u svako doba nositi donje rublje i prekriti grudi (ako je žena).

Svako područje/dio tijela na kome se ne radi masaža mora biti pokriveno.

1. Svi učesnici šampionata moraju biti na vrijeme na svojim takmičarskim pozicijama. Ukoliko se to ne desi uslijedit ce negativni poeni od strane sudija.
  2. Svi učesnici moraju predociti dokument (diplomu ili certifikat) koji potvrđuje kvalifikaciju iz oblasti terapeutske masaze.
  3. Postoji apsolutna nulta tolerancija u pogledu neprimjerenog ponašanja. Svaka masaža senzualne /seksualne prirode rezultirala bi momentalnom diskvalifikacijom i izbacivanjem sa prvenstva.
  1. Svi učesnici prvenstva u preliminarnim rundama su davaoci ali i primaoci masaže. Ukoliko bude potrebno, Organizator takmičenja će angažovati odgovarajuće kandidate / primatelje masaže u određenim slučajevima.
  1. Nisu dozvoljene kiropraktičke i osteopatske manipulacije tokom takmičenja.

KATEGORIJE MASAŽE

• Švedska masaža (zapadna masaža koja uključuje klasičnu masažu.)
  • Wellness masaža (masaža vrućim vulkanskim kamenjem, aromaterapija, spa masaža, limfna drenaža, holistička masaža itd.)
  • Masaža slobodnog stila (inspirisana zapadnim tehnikama) (Kombinacija različitih vrsta zapadnih metoda masaže, mobilizacija,cupping, masaža alatima, itd.)
  • Terapeutska (medicinska masaža)
  • Studenti / Početnici (u ovoj kategoriji takmičari mogu da pokažu tehniku masaže po sopstvenom izboru. Uslov za učešće u ovoj kategorijije maksimalno dvije godine iskustva kao maser – terapeut.)
  • Sportska masaža

Učesnici su informisani da sudije na takmičenju mogu procijeniti pojedinačni tretman i obratiti pažnju da se tretman može smjestiti u nekoliko kategorija.

TAKMIČARSKI PROSTOR

Prostor za takmičenje podijeljen je u 5 područja za masažu.

Mjesto takmičarskog stola za svakog učesnika biće odabrano žrijebom. Trajanje svakog kruga je 30 minuta.

Učesnici imaju otprilike 5 minuta da se konsultuju/pregledaju prijematelja masaže prije početka preliminarne runde /finala.

SUDIJE

U preliminarnim rundama, sudije će biti stručnjaci iz oblasti masaže. Sudije mogu izdati 1-nu pozivnicu za finale.

Sudije će sa bodovnim sistemom ocjenjivati učesnike u sledećim oblastima:

• Tehnike
  • Ergonomija
  • Flow/tok masaže
  • Inovacije i razvoj novih metoda
  • Kontakt sa klijentom
  • Povratne informacije primatelja masaže

Učesnici ne mogu očekivati povratne informacije i ocjenjivanje rezultata od strane sudija niti tokom ili nakon takmičenja.

Sve odluke koje se tiču takmičenja donose se kolektivno u grupi sudija – to će osigurati da takmičenje bude pošteno i korektno.

FINALE

Trajanje finala je 30 minuta.

Gledaoci finala koji su profesionalni maseri – terapeuti mogu podijeliti po jedan poen.

Primatelji masaže (Profesionalni i visoko obrazovani masažni terapeuti) uručuju do 6 bodova, ovisno o iskustvu masaže koju dobijaju.

Glavne sudije mogu podijeliti svaki po 3 boda.

Pobjednik će biti maser – terapeut koji dobije najviše bodova, i biće imenovan za prvaka Bosne i Hercegovine u masaži za 2023. godinu.

KAKO SE MOŽE TAKMIČITI NA ŠAMPIONATU?

Na prvenstvu Bosne i Hercegovine u masaži, fokus je na tehnikama, ergonomiji i ukupnom učinku u svakoj kategoriji

– sudije su stručnjaci i iskusni suci u određenoj kategoriji.

Protok masaže: pod “protokom masaže” podrazumijeva se neprekidno kretanje bez zaustavljanja i varijacije tehnika koje izvodi terapeut.

Ergonomija: Kako terapeuti koriste svoje tijelo (radno okruženje) i svoje preparate (stolove za masažu itd.)

Tehnike: različite tehnike korištene u svakoj kategoriji. Inovativne i efikasne tehnike za terapeuta i za klijenta.

Sudije će procijeniti učesnike u svom polju stručnosti u uskoj suradnji s drugim sudijama. Primatelji u finalu su ujedno i sudije,

oni će davati do 6 bodova.

NAPOMENE

Predavanja, preliminarni krugovi i finale, kao i davanje nagrada će biti zabilježeni/snimljeni i korišteni za budući marketing

na društvenim medijima.

Prijavom za učešće automatski se slažete da se korištenje vaših slika i videa snimljenih od strane

BH organizacije može neograničeno koristiti na svim BH društvenim mrežama.

BH organizacija zadržava pravo o izmjeni pocetka kategorije[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Open chat
Hello 👋